zatlar.com - Köşe Yazarları
KÖŞE YAZARLARI
CANİ MİSİNİZ, DİKTATÖR MÜ?
BEKİR ZAT
27 Nisan 2019 Cumartesi

 


SİZ CANİ MİSİNİZ?

ÜLKE FAŞİZM İLE Mİ İDARE EDİLİYOR?

SİVİL DARBE İLE Mİ YÖNETİLİYORUZ DA HABERİMİZ Mİ YOK?

 

Sıradan vatandaştan tutun da, siyasi olanlara ve hatta liderlerine , Cumhuriyet'in simgesi Ana muhalefetin Liderine varana kadar alçakça saldırıları teşvik edenler..

Neredeyse beşikteki çocuktan sokaktaki kadınlara kadar cinsel saldırılar ve tecavüzler..

Gasplar ve cinayetler...

------

Ardı arkası gelemeyen bu olaylar ne yazık ki, iktidar yanlıları tarafından teşvik ve koruma altına alınmakta, adeta kendi ifadeleriyle KAOS  yaratılmaya ve ülkenin iç çatışmaya girmesi adına her türlü şartlar denenmeye başlanmıştır.

*

Bunlar ülkeyi yönetmeye değil, ülkeyi dış mihraklara peşkeş çekmeye gelmiş bir güruhun görevini üstlenmiş izlenimi vermeye mi çalışılıyor, anlamak gerek.

*

Seviyesizliğin de bir seviyesi olmalı.. Yerlerde sürünen bir ahlakı üzerinde taşıyana belki insan demek mümkün olabilir, ama ADAM demek mümkün olabilir mi?

Hangi ülke olursa olsun, iktidar partisinin bir il başkanı çıkıp da, “31 Mart’ta, bu milletin değerlerine karşı siyaset yapan 4’lü çete, şer ittifakı, illet ittifakı ve kim bir araya gelirse gelsin bu sokaklarda, mahallelerde gezme şansı olmayacak " diyerek kendilerine oy vermeyenlere 'yaşama hakkı vermeyeceklerini' kastediyorsa; bu bir' iç savaş' çığırtkanlığıdır ve ülkenin savcılarının harekete geçme zamanının gelip geçtiği ve o ülkenin demokrasisinin ayımı ve kara lekesidir.

*

Bugün çocuklara, kadınlara taciz/tecavüz olayları artarak dikkatler başka yerlere çekiliyor, Ana Muhalefet Liderine linç girişimi yapılıyor ve saldırganların iktidar tarafafından kollanıp taltif edildiği teşhir ediyorsa; o ülkede 'demokrasi ve yasa hukuku ölmüş, diktatörün hukuku başlamış, demektir.

*

Ülkede bir 15 Temmuz Askeri Darbesi önlenmiş olabilir, ama sivil bir darbenin olup, olmadığı adlandırılmamıştır.

27 Nisan 2019

 

 

YORUMLAR
Eklenmiş yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad:
E-posta:
Yorumunuz:
 
E-Posta adresimi gizle
 

Adres
: İstanbul
Telefon
: +905553217721
GSM
: +90 5553217721
E-Posta